DUYURULAR
Sonbaharda Bir Franke Klasiği
Sonbaharda Bir Franke Klasiği

Dünyanın en büyük evye batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, klasik tasarımlı ocak, fırın ve davlumbazlardan oluşan sıcak, klasik tasarımları ile yaklaşan kış aylarında mutfakları ısıtıyor. 

Bu serinin üyesi Country serisi fırın; 60 cm genişliği grafite, avena ve romato’dan oluşan üç farklı renk seçeneği ile klasik serinin en dikkat çekenlerinden. Country serisi klasik fırınlar tasarım özelliğinin yanı sıra, sayısı modele göre değişen fonksiyonel pişirme programları ve analog saati ile de ergonomiden ödün vermiyor. Fırında bulunan “Cool Door” özelliği sayesinde ise özellikle çocuk güvenliği için fırın kapısının soğuk kalması sağlanıyor.

Klasik tasarımlı ocaklara en iyi örneklerden olan Trendline serisi ocak ise mat bronz düğmeleri, döküm ızgaraları ve Romato/Bronz rengi ile Country serisi klasik fırınlar ile mükemmel uyum sağlarken 75 cm olan geniş kullanım alanı ile de rahat pişirim sağlayıp, büyük tencerelerin çarpmasını engelliyor.

Ocak ve fırının şıklığını en iyi şekilde tamamlayan Classic Lord bakır renkli davlumbaz ise 685 m³ emiş gücü sayesinde mutfaklardaki kötü kokuları gideriyor. Ayrıca davlumbazın kenarında bulunan askılar, kepçe ya da cezve gibi aksesuarlar sergilemeyi sağlıyor ve bu farklı detayları ile Classic Lord davlumbaz mutfakların başköşesini alıyor.

 Gelişmiş Franke klasik ürün gamının, en dikkat çeken üyeleri Country fırınlar, Trendline ocaklar ve Classic Lord davlumbazlar;  stilleri ve country tarz yaratma imkânı sağlayan renkleri ile mutfakta bir Franke klasiği.

Asil Sonbahar
Asil Sonbahar

Sahip olduğu geniş ürün gamı ile dünyanın en büyük eviye, armatür ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, bu ürün gamının en dikkat çeken üyelerinden Crystal Serisi cam eviyeleri ile sonbaharda mutfaklarda asil bir tarz yaratıyor.

Sonbaharın serin havası ile yavaş yavaş evlerde geçirilen zamanda uzamaya başladı. Mutfaklar beki de bu sonbahar ve kış aylarında en çok zaman geçirilen yaşam alanlarının başında geliyor.  Franke Crystal Serisi cam eviyelerin kullanıldığı mutfaklar ise bu zamanı daha keyifli hale getiriyor.

Siyah ve beyaz cam alternatiflerinin bulunduğu Crystal Serisi cam eviyelerde yıkama alanlarını oluşturan hazneler ise paslanmaz çelikten üretilmiş. Eviyelerin yüzeyleri ise cam şıklığını en ince ayrıntısına kadar yansıtıyor.

Eviyelerin parlak cam olarak tasarlanan gövdelerine mat cam damlalıklar eşlik ediyor ve bu sayede mat damlalıklar çizilmelere karşı çok daha fazla konfor sunuyor.

Tek hazneli ya da bir buçuk hazneli 2 farklı modele sahip olan Franke Crystal Serisi cam eviyeler sahip oldukları sifon kumandası ile de hazneye su biriktirmeyi ya da biriken suyu elinizi kirli suya sokmadan dışardan tahliye etmeyi sağlıyor.

Sadece şık tasarımı ile değil büyük tencerelerin bile kolaylıkla yıkanabileceği geniş hazneleri sayesinde ergonomide sunan Crystal Serisi eviyeler sonbaharda mutfakları zarafet ile buluşturuyor.

Özel Sofralar
Özel Sofralar

Franke 100 yıllık tecrübesi ile eviye, armatür ve ankastre cihazda fark yaratan tasarımlar sunmaya devam ediyor. 

Kalabalık sofralar, Franke ile ustalıkla kurulurken Opera ocakların geniş hacmi ergonomi ve kullanım kolaylığı sunuyor. 

Sahip olduğu farklı tasarım ile ilk bakışta dikkat çeken Opera Serisi ocaklarda pişirme gözleri sıradan ocaklardan çok daha farklı bir konumda yer alıyor. Yay şeklinde dizilmiş gözler sayesinde tencere yerleşiminde rahatlık sağlanıyor. Bu pişirme alanlarından en farklı olanı ise ocağın ön kısmında bulunan oval balık tavası gözü. Bu göz sayesinde oval tavalarda sağlanan avantaj ise mükemmel pişirme.

Misafirlerinize yakışır sofralar hazırlamak için Franke Opera Serisi ocaklar mutfakların en büyük yardımcısı olmaya aday. Ocakta bulunan Dual Power Özelliği sayesinde iç içe geçmiş iki halkayı ayrı ayrı kumanda ederek kullanılan tencere boyuna göre büyük boy tencerelerden cezveye kadar her kap kendi hacmi kadar ısıda pişirilebiliyor. Bu sayede Franke Opera ocak ile enerji tasarrufu da sağlanıyor.

Opera Ocaklarda bulunan bir diğer farklı detay  ise düğme konumu. Tıpkı ocak gözlerinde olduğu gibi düğmeler sadece tasarım değil ergonomi de sunuyor. Kumanda panelinin ön kısmına alınarak tencerelerden taşacak sıvılardan çok daha uzak bir konuma getirilmiş olan düğmeler sayesinde kirlenme engelleniyor.

Bu tasarım avantajlarının yanı sıra Opera ocaklarda bulunan emniyet ventili sayesinde taşma ya da rüzgâr sonucu ateş söndüğünde, gaz kesip güvenli ortamlar yaratılıyor.

Otomatik ateşleme özelliği ise ocak düğmesi çevrilip 3 saniye basılı tutulduğunda otomatik olarak düğmeden ateşliyor ve bu sayede kontrolsüz gaz çıkışı da engelleniyor.

 Opera ocağın sahip olduğu farklı tasarım klasik ocak modellerinden ayrılmasını sağlarken teknolojisi, ergonomi ve mutfaklara ışıltı katan paslanmaz çelik yüzeyi ile Opera Ocaklar misafirlerinizi büyülüyor.

Franke’den kalabalık Sofralara Büyük Yardımcı
Franke’den kalabalık Sofralara Büyük Yardımcı

Ankastre ürünler alanındaki başarısını kullanıcılarından aldığı güven ve ürün kalitesinden aldığı güçle her geçen gün biraz daha arttıran Franke’nin, Sauterline Serisi Kuzinesi ile kalabalık sofralar kurmak hem keyifli hem de kolay bir işe dönüşüyor.

Ocak ve Fırın kullanımını birleştiren Franke Sauterline Kuzine fırın içerisinde yemekler pişerken bir yandan da ateşte tencere yemeği yapabilmenin kolaylığını sağlıyor. Bu sayede Franke kuzine ile hem zamandan tasarruf ediliyor hem de daha çok çeşit yemeğin aynı anda sunulabileceği sofralarda ziyafet yaşanıyor.

Ocak kısmında 6 göz bulunan Franke Sauterline Kuzinenin 90 cm genişliği sayesinde büyük tencereler de kolaylıkla aynı anda kullanılabiliyor. Bu ocak gözlerinden bir tanesi ise vok ocağı. Bu vok ocağı ile büyük tavalarda çok daha homojen pişirmeler yapabilmek kuzinenin sağladığı bir diğer avantaj.

Kuzinenin ocak bölümünde ki ızgaraları ise döküm ızgara olarak tasarlanmıştır ve bu sayede alevlerden gelen ısı korunurken ocak tasarımına da profesyonel bir görünüm katılmaktadır.

Fırın bölümünde oldukça geniş bir iç hacim kullanıcıları bekliyor. Franke Sauterline Kuzinenin 110 litrelik fırın hacmi ve büyük tepsileri sayesinde büyük balıklar, hindiler, büyük çaplı et içeren yiyecekler parçalamaya gerek kalmadan bütün bir şekilde pişirilerek masalarda ihtişamlı bir sunum yaratıyor. 

7 pişirme programı bulunan Franke Sauterline Kuzine ile kalabalık sofralar birbirinden lezzetli yiyeceklerle buluşuyor.

Miele showroom'ları yenileniyor.
Miele showroom'ları yenileniyor.

15 Eylül'e kadar belirlenen ankastre teşhir ürünlerinde* %40'a varan indirim avantajı sizi bekliyor.

*Kampanya, Miele fırınlar, buharlı fırınlar, kompakt fırınlar, mikrodalgalar, ocaklar, davlumbazlar ve kahve makinelerini kapsamaktadır. Teslimat 15 Eylül tarihi itibariyle gerçekleşecektir.

Riedel Miele bulaşık makinelerini öneriyor.
Riedel Miele bulaşık makinelerini öneriyor.

Çok hassas ve değerli şarap bardaklarınızı bulaşık makinesinde yıkayabiliyor musunuz? Miele olduğu sürece EVET! Camlarınızın hassas bakımı söz konusu olduğunda Miele akıllı cihaz özelliklerini benzersiz şekilde kombine etmekte uzmandır.

Miele ile pırıl pırıl ışıldayan bardaklar

Kaliteli ve özel bardaklar için hassas yıkama
Miele bardaklarınızın mükemmel bakımı için akıllı ürünler, özel hazırlanmış yıkama programları ve Miele CareCollection-ürünleri ile seçkin bir sistem sunmaktadır.

Akıllı özellikler

 • 3D çatal bıçak çekmecesi: büyük ve uzun saplı bardaklar için daha fazla yer
 • Çok konforlu ve esnek sepet donanımı: şarap kadehleri için güvenli yerleştirme
 • AutoOpen kurutma: parlatmaya ve kurulamaya gerek olmaksızın hassas ve özenli kurutma
 • Cam koruma: Bardaklarınız uzun süre ilk günkü gibi pırıl pırıl
 • Su sertlik derecesi ayarlı program: Maksimum cam koruma
 • CareCollection: Cam koruma için hassas ve özel formüllü deterjanlar

Sonuç:

Parlatmaya gerek kalmadan parlayan temiz bardaklar. Bardaklarda su izleri, puslanmalar kırılmalar yok. Birçok yıkamadan sonra bile değerli bardaklarınız ilk günkü gibi güzel görünür. Kaliteli ve hassas bardaklarınızı güvenle Miele bulaşık makineleri ile yıkayabilirsiniz.

Alerjiniz mi var? Miele'den Yeni PureAir Elektrikli Süpürge
Alerjiniz mi var? Miele'den Yeni PureAir Elektrikli Süpürge

Miele'nin yeni özel kampanya modeli PureAir yenilikçi HEPA AirClean hava filtresine sahiptir. Bu sayede toz tutma kapasitesi1) > 99,999 %'a kadar ulaşmıştır. Hepa 132), sertifikasına sahip HEPA AirClean hava temizleme filtresi sayesinde tüm alanın havası da temizlenir. Böylece özellikle alerji sorunu olan herkese gönül rahatlığıyla önerilmektedir.

Miele elektrikli süpürgenin mükemmel filtre etkisi çok aşamalı bir filtre sistemine dayanır. Bu yenilikçi Miele HyClean toz torbası, motor koruma filtresi ve Miele hava filtresinden oluşur. Polen, akarlar ve diğer alerjenler güvenle Miele AirClean filtre sistemi tarafından tutulur.

Birçok kişi için bahar yılın en güzel zamanıdır ... bir de şu polenler olmasa! Burnunuz akar, gözleriniz yaşarır ... evde bile polenler yüzünden nefes alamaz hale gelirsiniz. Şimdi evinizde polenlerle savaşmak mümkün: Yeni PureAir model elektrikli süpürgemiz tüm yerleri tozlardan, polenlerden maytlardan ve alerjenlerden temizlerken aynı zamanda da ortamın havasını da filtreleyerek temizler. Elektrikli süpürgeden dışarı verilen hava dış ortamdaki havadan çok daha temizdir! Tüm hassas ve alerjik kişilere önerilir!

Mutfaklara Farklılık Sunan Franke Klasik Seriler
Mutfaklara Farklılık Sunan Franke Klasik Seriler

Dünyanın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, klasik tasarımlı ürün gamınına ait Klasik Seriler Özel kataloğu’nu kullanıcıların beğenisine sundu.

Klasik tarz ürünlerin renk ve uyum konusunda kullanımında zorlananlar için Franke’nin tam bir sistem mantığı ile oluşturduğu serilerinde eviyeden armatüre ankastre cihazdan buzdolabına kadar tüm parçaları uyumlu bir şekilde “Klasik Seriler Özel kataloğu’nda” bulmak mümkün.

Katalog içerisinde Franke’nin 3 ayrı serisi yer alıyor. Bu serilere ait her bir ürün içinse teknik özellikler, kodlar ve ürünlere ait ölçülerde görselleri ile sunularak bilgi almayı sağlıyor.

Yeni Klasik Seriler Özel Kataloğunda yer alan serilerden Classicline grubun en yenisi.

Classicline fırınlar, ocak ve davlumbazlar grafite ve krem renk alternatifi ile soft bir zarafet sunuyor. Bu seriye ait analog saatli fırınlar ve tasarım olarak onları mükemmel tamamlayan mikrodalgalar altın renkli düğmeleri ile dikkat çekerken serinin davlumbazında bulunan altın renkli ön askı cezve ya da kepçe asmayı sağlayarak eşsiz bir görüntü ve kullanım sunuyor.

Katalogda yer alan bir diğer seri ise Trendline. Bu seride özellikle vintage tarz sevenler ve mutfağında canlı renkler görmek isteyenler için ideal modeller bulunuyor. Inox, krem ve bordo renkte seçeneklerin bulunduğu ocak, fırın ve davlumbaz ile geçmişin tüm ayrıntıları mutfaklara taşınıyor.

Geniş Franke klasik ürün gamının bir diğer serisi Countryline ise klasik tarz sıcaklığını mutfaklara yansıtmanın en kolay yolu.

Bronz, avena ve grafite gibi renklere sahip olan Countryline serilerinde boyanabilir ahşap çerçeveli davlumbazlar, analog saatli fırınlar ve döküm ızgaralı ocaklar kullanım avantajları ile de dikkat çekerken seriyi yine Franke’nin birbirinden şık granit eviyeleri ve renkli armatürleri tamamlıyor.

Vintage ya da klasik tarzda 3 ayrı seriden oluşan Franke klasik ürün gamı, içerdiği geniş yelpaze ile her zevke hitap ederken, farklı tarzda ürün bulmak Klasik Seriler Özel kataloğu sayesinde artık çok daha kolay hale geliyor.

Serin Mutfaklar
Serin Mutfaklar

Havalandırma sistemleri alanında uzmanlığını kanıtlayan Franke, pek çok davlumbaz modelini bünyesinde barındıran geniş ürün gamının en farklı üyelerinden Breeze Klimalı Davlumbaz ile havalandırma sistemlerine yeni bir boyut getiriyor.

Hem klima hem de davlumbaz özelliğini bir arada bulunduran Breeze Klimalı davlumbaz ile yaz aylarının en sıcak günlerinde mutfakta geçirilen zaman artık çok daha keyifli.

Duvar tipi olarak kullanılan Breeze Klimalı davlumbaz 90 cm genişliği ve paslanmaz çelik ınox yüzeyi sayesinde tasarımı ile de dikkat çekiyor. 10.000 btu ısıtma ve 10.000 btu soğutma gücü ile mutfaklardaki kötü kokuları giderirken ortam ısısını da ihtiyaca göre ayarlamayı sağlayan bu sistem sadece A sınıfı enerji tüketiyor.

Çok fonksiyonlu elektronik kumanda paneli üzerinden ayarlanan İntensive özelliği sayesinde ani oluşan kokuları 10 dakika içerisinde giderip otomatik olarak yavaşlayan Breeze klimalı davlumbaz aynı zamanda Auto stop programı ile mutfağa geri dönmeye gerek kalmadan yarım saat içerisinde otomatik olarak kapanmayı sağlıyor. Davlumbazda bulunan 24 saat özelliği ise mekân havasının devamlı temizliği için 24 saat boyunca her saat başı otomatik olarak 10 dakika 100 m3 çekim gücünde çalışıp ortam havasını günlük olarak tazeliyor. Tüm bu özellikleri kullanmak için sadece kumanda paneli değil davlumbaza ait uzaktan kumandası da kullanım kolaylığı ve fonksiyonellik sağlıyor.

Baca bağlantısı yapılamayan mutfaklarda kullanılmak için karbon filtre seçeneği bulunan Breeze klimalı davlumbaz bu özelliği sayesinde montaj ve uygulama kolaylığı sağlarken elverişsiz montaj koşulları önemsiz hale geliyor.

Davlumbazın alt kısmında bulunan alüminyum filtre üzeri estetik çelik kapak sayesinde ise kirlenmiş filtre görüntüsü ortadan kalkıyor. Bu filtrelerin temizliği için de Filtre değiştirme hafızası özelliğine sahip olan Breeze klimalı davlumbaz alüminyum ya da karbon filtreler kirlendiğinde kumanda panelinden filtrelerin temizlenmesi gerektiğini uyarıyor.

715 m3 emiş gücü yanında ısıtma ve soğutma özelliğini bir araya getirip pek çok ihtiyaca aynı anda cevap veren Franke Breeze klimalı davlumbaz ile mutfaklara kumsal esintisi geliyor.

Hacker Mutfak Çevre Politikası
Hacker Mutfak Çevre Politikası

Bir endüstri şirketi olarak Häcker, hayatın doğal temelinin korunması için özel bir sorumluluğu olduğunu kabul etmiştir ve çevresel koşulların kalıcı olarak iyileştirilmesini ön planda tutar.  

Enerji verimliliği, emisyonların düşürülmesi ve atıkların imhası, Häcker firmasında sürdürülebilirliğe katkıda bulunan kavramlardan sadece birkaç tanesidir. 

Häcker firması, 2009'da sertifikalandırdığı DIN EN ISO 14001:2009'a dayalı modern çevre yönetimi sistemini uygular.  Çalışanlar ve tedarikçiler çevre koruması konusuna aktif olarak dâhil edilmektedir. 

Häcker, üretimde düşük emisyonlu, su bazlı lake sistemlerini kullanarak, emisyon oranlarının düşürülmesine belirgin bir şekilde katkıda bulunur. 

Atık bertarafı konusunda Häcker, geri dönüşümlü malzemelere odaklanır ve tüm paketleme ürünlerinin madde açısından işlenmesini ve ambalaj yönetmeliğine riayet edilmesini garanti eder. 

Häcker firması, kaynakların tasarruflu kullanılması alanında modern ve enerji açısından verimli üretim tekniklerine çok önem verir.

Çevre politikası, Häcker Küchen firmasının çevre alanlarındaki şirket hedefini yansıtmaktadır.

Rakamlarla Hacker Mutfak
Rakamlarla Hacker Mutfak

Häcker Küchen GmbH & Co KG

Werkstrasse 3
32289 Rödinghausen
Germany

Firma sahası: 212.600 m² alan (tesis 1, 2, 3 + 4)

113.800 m² üretim alanı

16.000 m² yönetim alanı

Uzman departmanlara ve ticari nitelikli mutfak ve mobilya mağazalarına sahip 2.500 ticaret ortağı ile 60 ülkede satış

Çalışan sayısı:  > 1.100

2013 cirosu:   391 Milyon €
İhracat oranı: % 38

Hacker Mutfak Felsefesi
Hacker Mutfak Felsefesi

Häcker firması, kalite, işlevsellik, dayanıklılık ve tasarım ile ilgili tüm beklentileri en üst düzeyde karşılayabilecek, modern mutfaklar üretir. Häcker ismi sektörde güvenilirliğin, dayanıklılığın, bağlılığın ve başarının garantisi olarak bilinir. Häcker firması bugünün ve yarının güvenilir uzman ticaret ortağıdır. Maksimum hız ve uyumluluk, süreç organizasyonunda, teslimat tarihlerinde ve kalitede temel kuraldır. Häcker çalışanları müşterinin menfaati için çalışır. Hedef, memnun müşterilerdir. Häcker firması müşteri oryantasyonunu şekillendirir ve sürekli olarak iyileştirmek ister. Häcker firması müşterileri ortaklık kurmak ister. Bu ortaklık iletişimle başlar ve çok yönlü bir ilişki ağı ile sürdürülür.

İftar Sofraları Hafifliyor
İftar Sofraları Hafifliyor

Dünyanın en büyük ankastre üreticilerinden Franke, hafif pişirme tekniği sunan Crystal serisi buharlı pişirici ile yaz aylarında birbirinden sağlıklı ve besleyici yiyeceklerden oluşan hafif iftar sofraları kuruyor.

“Franke Crystal Serisi Buharlı Pişirici” basınçsız, ortalama 100° de yiyecekleri su buharı ile ilave yağa gerek kalmadan pişirdiği için hafif, gıdalardaki yağ asitlerini ve şekeri koruduğu için sağlıklı, gıdaların ağırlık tat, doku, renk, mineral, tuz ve vitaminlerini koruduğu için de lezzetli yemekler pişirmeyi sağlıyor. Aynı zamanda birden fazla yiyeceği koku ve tatları karışmadan pişirme imkânı sağlayan Crystal serisi buharlı pişirici sayesinde sağlıklı ve hafif iftar sofraları kuruluyor. 

Su bağlantısına gerek bırakmayan özel su tankı ve 35 litrelik geniş iç hacmi ile kullanım kolaylığı sunan Crystal serisi buharlı pişirici çocuk kilidi özelliği sayesinde de güvenlik ve ergonomiyi bir araya getiriyor.

Franke Crystal serisi buharlı pişirici içerisinde bulunan çelik pişirme kabı sayesinde her çeşit et, tavuk ve sebze gibi yiyecekler hijyenik bir şekilde su buharının sağladığı lezzet ve sağlık ile pişirilebiliyor. Pişirme kabı altına yerleştirilen damlama kabı ise ürüne dahil olarak sunuluyor.

Tüm bu özellikleri ile estetik olarak da mutfağınızın şıklığını tamamlayan Franke Crystal serisi buharlı pişirici ramazan ayında iftar ve bayram sofralarının en hafif ve sağlıklı misafiri.

Franke Crystal Serisi Buharlı Pişirici

Model Kodu: FSO 46 CS TC XS 

Mutfaklara Hareket Katan Franke Multi Cooking 300 Ocaklar
Mutfaklara Hareket Katan Franke Multi Cooking 300 Ocaklar

Eviye, armatür ve ankastre cihazda 103 yıllık tecrübesi ile uzmanlık kazanan Franke’den, Multi Cooking 300 serisi domino ocaklar ile mutfaklar hareket kazanıyor. 

Bayram neşesini uzatan domino tasarımlı ocak, barbekü ve fritöz ile Ramazan keyfi sofralardan taşıyor. Farklı kullanım alanları yaratan bu ocaklar sayesinde ızgara, kızartma ve diğer tüm pişirme yöntemleri hem daha sağlıklı, hem de daha pratik hale geliyor.

İhtiyaca göre kendi ocağınızı yaratabilme imkanı sağlayan Multı Cooking 300 Serisi ocaklar farklı kullanım sağlan 6 modeli ile mutfaklarda hem ergonomi hem de farklı bir tarz yakalamanız için tasarlandı. 

Et ve sebzeleri sağlıklı bir şekilde ızgara yapmayı sağlayan Franke Multi Cooking 300 barbekü mutfakta ızgara yapmayı sağlayarak, yaz aylarında iftar sofralarını hafif yiyeceklerle donatırken yan yana dizilebilen gazlı ocak, ve fritözler ise mutfaklarda profesyonel aşçılar gibi hissetmenizi sağlayacak.

Kolay temizlenen yüzeyleri sayesinde ızgara, kızartma ya da tencere ile pişirme sonrası sizleri zorlayan temizlik işlemleri Franke Multi Cooking serisi ile ortadan kalkıyor.

Multi Cooking 300 Serisi domino ocaklar ramazan ayında iftar ve bayram sofraları hazırlarken sizin en büyük yardımcınız oluyor.

Mutfaklara Devrim Getiren Franke DCT Fırınlar ile İftar Sofralarını farklılaştırıyor…
Mutfaklara Devrim Getiren Franke DCT Fırınlar ile İftar Sofralarını farklılaştırıyor…

Dünya’nın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, Türkiye’deki 15 yıllık serüvenine 2014 yılı yeni ürün gamı ile devam ediyor. Franke’nin birbirinden farklı bu yeni üyeleri içerisinde iftar sofralarına lezzet katacak Crystal serisi fırınlar ise DCT ( Dinamik Pişirme Teknolojisi) özelliği ile fırın teknolojisinde devrim yaratıyor.

Franke’nin eşsiz DCT teknolojisi geleneksel pişirme yöntemlerinin dışına çıkarak telli rezistanslarla donatılan iç hazne sayesinde yiyeceğe ısı ulaşımını çok daha hassas hale getiriyor. DCT teknolojisini yansıtan bu telli, yeni rezistanslar sayesinde Franke fırınlarda yanma, tat ve koku karışması gibi problemler tamamen ortadan kalkıyor. Böylece mükemmel yemekler pişirmek Franke tarafından garanti ediliyor.

Geleneksel ısıtıcılardan oldukça farklı olan bu tel rezistanslar sayesinde hava çok hızlı ısınarak sadece 1kW’lik güç ile herhangi bir türdeki yemeğin pişmesine olanak sağlıyor. Böylece bu bayramda sofralar Franke DCT teknolojisi sayesinde hem profesyonel hem de ekonomik oluyor. 

DCT teknolojisinin yanında Modele göre 66-73 litrelik geniş iç hacimler ve aynı anda 4 farklı yemek pişirebilmeyi sağlayan “Komple Menuler” fonksiyonu gibi özellikleri sayesinde Crystal Serisi Fırınlar ile kalabalık iftar sofraları kurmak çok daha kolay hale geliyor.

Modele göre 9-16 arası pişirme programına sahip olan Franke Crystal Serisi fırınlar farklı yemek türleri için ideal pişirimler yaparak profesyonel yemekler pişirmeyi sağlıyor. Sofraların vazgeçilmezi olan tatlılar da bu programlar sayesinde mükemmelliğe ulaşıyor.

Heatpin Isı Ölçer Çubuk özelliği sayesinde özellikle et pişiriminde ideal iç ısı kontrol edilerek eti çok daha sağlıklı bir şekilde pişirebilen Crystal fırınlar “Wellness” fonksiyonu sayesinde de yiyeceklerin vitamin, mineral, su ve doku kaybını engelleyerek hafif ve aynı zamanda sağlıklı yiyecekler pişirmeyi sağlıyor.

LCD elektronik kontrol özelliği ve 4cm inceliğinde ki kumanda paneli sayesinde estetik ve teknik unsurları bir araya getiren Crystal Serisi Fırınlar sahip olduğu aynalı cam görüntüsü ile de mutfakların vazgeçilmezi oluyor. 

İftar sofraları Franke Crystal serisi fırınlar ile DCT teknolojisiyle tanışıyor. Franke’nin bu yeni sistem pişirme teknolojisi sayesinde mutfakta başarı şansa bırakılmıyor.

Babaların Kalbine Giden Yol Franke’den Geçiyor
Babaların Kalbine Giden Yol Franke’den Geçiyor

Eviye, armatür ve ankastre cihazda 103 yıllık tecrübesi ile Türkiye’de tasarım ve kaliteyi birleştirdiği ürünleri ile hizmet vermeye devam eden Franke, yeni nesil Neptun Serisi Ocakları ile babaların kalbine giden yolda sizin en büyük yardımcınız oluyor.

Yan yana dizilmiş dört ocak gözünün sağladığı ergonomi ile Franke Neptun serisi 120’lık FHNE 1204 3G TC XS C ocak mutfaklara özgürlük getiriyor. Kullanımı kolaylaştıran bu tasarımı sayesinde Neptun ocak tencerelerin birbirine çarpmadan aynı anda kullanılabilmesini sağlıyor.

Ocakta bulunan 3 taç özelliği sayesinde üç noktadan gelen alev halkaları büyük çaplı tencerelerde pişen yemeklerin de harlı alevler sayesinde daha hızlı pişmesini sağlıyor.

Basit mutfak kazalarına karşı emniyet özellikleri ile donatılmış Neptun Ocaklarda bulunan gaz emniyet ventili sayesinde taşma ya da rüzgâr sonucu ateş söndüğünde Emniyet ventili devreye girerek gazı kesiyor ve ortam güvenliği sağlıyor.

Otomatik ateşleme özelliği sayesinde ise düğmeyi çevirip 3 saniye basılı tutulduğunda ateşleme otomatik olarak düğmeden gerçekleşiyor ve bu özellik sayesinde kontrolsüz gaz çıkışı engellenmiş oluyor.

Tüm bu kullanım avantajlarının yanında sahip olduğu farklı tasarım ile tüm dikkatleri çeken Neptun Ocak, döküm ızgaraları ile de mutfaklara profesyonel bir görünüm sunuyor.

Bu babalar gününde sofralar Neptun Serisi Franke Ocaklar ile babanızın en sevdiği yemeklerle şölene dönüşüyor.

Mutfaklara Bahar Havası, Franke Swing Serisi Davlumbazlar ile Geliyor
Mutfaklara Bahar Havası, Franke Swing Serisi Davlumbazlar ile Geliyor

Ankastre ürünler alanındaki kaliteli ürün anlayışını teknoloji, tasarım ve marka değeri ile birleştiren dünyanın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, ürünlerindeki tasarım kalitesi, malzeme seçimi, inovasyon ve ergonomi ile Türkiye’deki 15. yılında yenilikler sunmaya devam ediyor.

Franke’nin 15. Yılına özel olarak sunduğu bu yeni ürün gamında Swing Serisi davlumbazlar farklı tasarımları ile dikkat çekiyor.

Siyah ve beyaz cam alternatiflerinden oluşan bu özel seri 860 m³ çekim gücü ve 270w’lık motor gücü sayesinde mutfaklardaki kötü kokuları yok ediyor.

Dokunmatik kumanda panelinden kontrol edilen Swing davlumbaz açıldığında üst kapağı otomatik olarak öne çıkıyor ve iç kısımda yer alan filtreler sayesinde buhar ve koku kolaylıkla yok ediliyor. Bu çalışma sistemi sayesinde ocak üzerindeki alan rahatlatılırken aynı zamanda sıra dışı bir tasarımda ortaya çıkıyor.

Kumanda panelinden aktif edilen özel programlar sayesinde havalandırma alanında ki farkını ortaya koyan Franke Swing Davlumbazlar, “intensive speed” özelliği sayesinde ani oluşabilecek kokulara karşı davlumbazı sahip olduğu emiş gücünün çok daha üzerinde bir performansa çıkararak 10 dakika boyunca kokuları yoğun çekerek yok etmeyi sağlıyor.

Swing davlumbazlarda bulunan “Auto Stop Çalıştırma” özelliği sayesinde ise komut verildiğinde davlumbaz 30 dakika boyunca çalışıp bu süre sonunda otomatik olarak kapanabiliyor. Bu sayede davlumbazı kapatmak için mutfağa geri dönmeye gerek kalmıyor.

100 yılı aşkın tecrübesi, geniş ürün gamı, ve havalandırma sistemlerine getirdiği farklı teknolojileri ile Franke davlumbazlar mutfaklara bahar havası getiriyor.

Tüketici Ödülü Yine Franke’nin
Tüketici Ödülü Yine Franke’nin

Eviye, armatür ve ankastre cihaz sektöründe 100 yılı aşkın tecrübesi ile Franke,
T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının düzenlediği 17. Geleneksel Tüketici Ödül Töreninde, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülüne 3. kez layık görüldü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Hayati Yazıcı’nın da katıldığı Ankara’da ki törende ödülünü alan Franke; 3. defa bu ödülü kazanmış olmanın haklı gururunu yaşadı.

103 yıllık marka olmanın olgunluğu ile her zaman üstün ürün ve hizmet felsefesi sunan Franke, 2010 yılında T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve 2011 ve 2013 yıllarında T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Tüketici Ödülünü 3 kez alarak, sektöründe bir ilk haline geldi.

Franke, ödülü getiren hizmet politikalarını ise şöyle sıraladı:

 • Satış sonrası hizmet ağının evrak bağımsız ve tamamıyla elektronik ortama taşınması, Türkiye’de bu şekilde hizmet vermemiz,
 • Kendi bünyesinde çağrı merkezi (LOM) bulundurması,
 • Yaygın ve ISO standartlarında belgelenen Satış Sonrası Servis Örgütüne sahip olunması,
 • Ürünleri ile ilgili Satış Öncesi, Satış Anı ve Satış Sonrasında her türlü bilgilendirme desteğinin sağlanması,
 • TSE Müşteri dostu kuruluş belgeleri,
 • Tüketici odaklı hizmet anlayışı,

Kalite ve tasarımı birleştiren ürünleri, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikası ve satış öncesi, satış anı ve sonrasında müşteri memnuniyetini esas alan misyonu ile Franke üstün hizmet anlayışını Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor.

Franke DCT Teknolojisine Sahip Fırınlar Annelerin Yüzünü Güldürüyor
Franke DCT Teknolojisine Sahip Fırınlar Annelerin Yüzünü Güldürüyor

Dünya’nın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, Türkiye’deki 15 yıllık serüvenine 2014 yılı yeni ürün gamı ile devam ediyor. Franke’nin birbirinden farklı bu yeni üyeleri içerisinde mutfaklara lezzet katacak Crystal serisi fırınlar ise DCT ( Dinamik Pişirme Teknolojisi) özelliği ile fırın teknolojisinde devrim yaratıyor. Bu yeni teknoloji sayesinde mutfakların patronu annelerin yüzü gülüyor.

Franke’nin eşsiz DCT teknolojisi geleneksel pişirme yöntemlerinin dışına çıkarak telli rezistanslarla donatılan iç hazne sayesinde yiyeceğe ısı ulaşımını çok daha hassas hale getiriyor. DCT teknolojisini yansıtan bu telli, yeni rezistanslar sayesinde Franke fırınlarda yanma, tat ve koku karışması gibi problemler tamamen ortadan kalkıyor. Böylece mükemmel yemekler pişirmek Franke tarafından garanti ediliyor.

Geleneksel ısıtıcılardan oldukça farklı olan bu tel rezistanslar sayesinde hava çok hızlı ısınarak sadece 1kW’lik güç ile herhangi bir türdeki yemeğin pişmesine olanak sağlıyor. Böylece Franke DCT teknolojisi sayesinde hem profesyonel pişirimler sağlanıyor hem de elektrik sarfiyatı minimuma indiriliyor. 

DCT teknolojisinin yanında Modele göre 66-73 litrelik geniş iç hacimler ve aynı anda 4 farklı yemek pişirebilmeyi sağlayan “Komple Menuler” fonksiyonu gibi özellikleri sayesinde Crystal Serisi Fırınlar ile kalabalık sofralar kurmak çok daha kolay hale geliyor.

Modele göre 9-16 arası pişirme programına sahip olan  Franke Crystal Serisi fırınlar farklı yemek türleri için ideal pişirimler yaparak profesyonel yemekler pişirmeyi sağlıyor. Sofraların vazgeçilmezi olan tatlılar da bu programlar sayesinde mükemmelliğe ulaşıyor.

Heatpin Isı Ölçer Çubuk özelliği sayesinde özellikle et pişiriminde ideal iç ısı kontrol edilerek eti çok daha sağlıklı bir şekilde pişirebilen Crystal fırınlar “Wellness” fonksiyonu sayesinde de yiyeceklerin vitamin, mineral, su ve doku kaybını engelleyerek hafif ve aynı zamanda sağlıklı yiyecekler pişirmeyi sağlıyor.

LCD elektronik kontrol özelliği ve 4cm inceliğinde ki kumanda paneli sayesinde estetik ve teknik unsurları bir araya getiren Crystal Serisi Fırınlar sahip olduğu aynalı cam görüntüsü ile de mutfakların ve annelerin vazgeçilmezi oluyor. 

Sofralar Franke Crystal serisi fırınlar ile DCT teknolojisiyle tanışıyor. Franke’nin bu yeni sistem pişirme teknolojisi sayesinde mutfakta başarı, şansa bırakılmıyor. 

 

Mutfaklara Bahar Geliyor
Mutfaklara Bahar Geliyor

Ankastre ürünler alanındaki kaliteli ürün anlayışını teknoloji,  tasarım ve marka değeri ile birleştiren dünyanın en büyük eviye armatür ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, Türkiye’de ki 15. Yılını 2014’e özel yeni ürün gamı ile kutluyor.

Franke’nin 2014 ürün gamının sıra dışı örneklerinden Pebel Serisi Granit eviyeleri tasarım ve renk alternatifleri ile 2014 de baharın renklerini mutfaklara taşıyor.

Geniş hazneleri, 20 cm derinliği ve çöp öğütücüsü kullanımına uyumlu olan giderleri sayesinde şık tasarımını ergonomi ile de birleştiren Pebel Serisi granit eviyelerde; Grafite, Bianco, Avena, Sahara olmak üzere dört farklı renk alternatifi bulunması da granit eviye tercih edenlere seçim özgürlüğü sunuyor.

Kenar kısımlarında bulunan oval geçişler ve damlalık üzerinde hassas bir şekilde tasarlanmış damlalık çizgileri sayesinde Pebel Granit Eviyenin farklılaşan tasarımı ön plana çıkarken sağlık ve hijyen sağlayan malzemesi de güvenle kullanılmasını sağlıyor.

Eviye yüzeyini daha da pürüzsüz hale getiren Durakleen fonksiyonu sayesinde dış yüzeyi oldukça kolay temizlenen eviyede ayrıca bu fonksiyon sayesinde sıvı emmeme sağlanıyor ve bakteri üremesi ya da kalıcı leke oluşması gibi riskler ortadan kalkıyor.

Aynı zamanda bu hijyen özelliğini tamamlayan Sanitized Actifresh hijyen fonksiyonu sayesinde de yüzeylerde bulunan gümüş iyonları bakterileri  %99 oranında yok ediyor.

Granit eviyeye farklı bir boyut getiren tasarımı ile Pebel Serisi Eviyeler Doğal granitin ve baharın en güzel renklerini birleştiriyor.

Franke, Mutfaklara Renk Katıyor
Franke, Mutfaklara Renk Katıyor

Mutfaklara seçkin dokunuş sloganı ile teknoloji, tasarım ve zarafeti Türkiye ile buluşturan Franke, Trendline Vintage Serisi buzdolapları ile hayatınızı renklendiriyor. 

Ankastre ürünler alanında uzmanlaşmış Franke, ürün gamına eklediği yeni renkli ürünleri ile alışılmış çizginin dışına çıkıyor.

60 cm genişliği ile küçük mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilen Trendline Vintage buzdolapları A++  sınıfı enerji tüketimi ile A sınıfı ürünlerden % 40 daha fazla tasarruf sağlıyor. 

Inox, bordo ve krem olmak üzere üç farlı renk alternatifi bulunan buzdolaplarında 321 lt net iç hacim ile rahat kullanım sağlanıyor.

Sağ ve sol kulp alternatifi de bulunan Trendline Vintage buzdolapları mutfaklarda fark yaratıyor.

Mutfaklara Bahar Havası, Franke Swing Serisi Davlumbazlar ile Geliyor
Mutfaklara Bahar Havası, Franke Swing Serisi Davlumbazlar ile Geliyor

Ankastre ürünler alanındaki kaliteli ürün anlayışını teknoloji, tasarım ve marka değeri ile birleştiren dünyanın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, ürünlerindeki tasarım kalitesi, malzeme seçimi, inovasyon ve ergonomi ile Türkiye’deki 15. yılında yenilikler sunmaya devam ediyor. 

Franke’nin 15. Yılına özel olarak sunduğu bu yeni ürün gamında Swing Serisi davlumbazlar farklı tasarımları ile dikkat çekiyor.

Siyah ve beyaz cam alternatiflerinden oluşan bu özel seri 860 m³ çekim gücü ve 270w’lık motor gücü sayesinde mutfaklardaki kötü kokuları yok ediyor. 

Dokunmatik kumanda panelinden kontrol edilen Swing davlumbaz açıldığında üst kapağı otomatik olarak öne çıkıyor ve iç kısımda yer alan filtreler sayesinde buhar ve koku kolaylıkla yok ediliyor. Bu çalışma sistemi sayesinde ocak üzerindeki alan rahatlatılırken aynı zamanda sıra dışı bir tasarımda ortaya çıkıyor.

Kumanda panelinden aktif edilen özel programlar sayesinde havalandırma alanında ki farkını ortaya koyan Franke Swing Davlumbazlar, “intensive speed” özelliği sayesinde ani oluşabilecek kokulara karşı davlumbazı sahip olduğu emiş gücünün çok daha üzerinde bir performansa çıkararak 10 dakika boyunca kokuları yoğun çekerek yok etmeyi sağlıyor. 

Swing davlumbazlarda bulunan “Auto Stop Çalıştırma” özelliği sayesinde ise komut verildiğinde davlumbaz 30 dakika boyunca çalışıp bu süre sonunda otomatik olarak kapanabiliyor. Bu sayede davlumbazı kapatmak için mutfağa geri dönmeye gerek kalmıyor.

100 yılı aşkın tecrübesi, geniş ürün gamı, ve havalandırma sistemlerine getirdiği farklı teknolojileri ile Franke davlumbazlar mutfaklara bahar havası getiriyor.

Geniş Hacim ve Siyah Cam Şıklığı Bir Arada
Geniş Hacim ve Siyah Cam Şıklığı Bir Arada

Eviye, armatür ve ankastre cihazlarda başarısını kanıtlamış Franke 2014 ürün gamına ait siyah camlı yeni FCB 4001 NF S BK A+ buzdolabı ile siyah canım asaletini buzdolabına yansıtıyor. 

Hem soğutucu hem de derin dondurucu kısmında No Frost özelliği bulunan buzdolabında karlanma, buzlanma problemi tamamen ortadan kalkıyor.

60 cm genişliği sayesinde küçük mutfaklarda da rahatlıkla kullanılabilen FCB 4001 NF S BK A+ buzdolabı 358 lt net iç hacmi ile geniş kullanım alanı sunarak ergonomiden de taviz vermiyor.

24 saatte 7.5 kg dondurma kapasitesi ve Süper dondurucu özelliğine sahip buzdolabı sahip olduğu A+ enerji sınıfı ile elektrik tasarrufunu da ön plana çıkarıyor. Tüm bu teknik özelliklerin yanında Fresh Holder özelliği de bulunan FCB 4001 NF S BK A+ buzdolabı, bu özelliği sayesinde sebze, meyve ve şarküteri malzemelerini sıradan buzdolaplarına göre 3 kat daha uzun süre koruyabiliyor.

İleri teknoloji derin dondurucusu ile Franke buzdolabı kalabalık ailelerin en büyük yardımcısı.

Mutfakların Yeni Misafiri; Franke Sinos Serisi
Mutfakların Yeni Misafiri; Franke Sinos Serisi

Eviye, armatür ve ankastre cihaz sektöründe her yıl olduğu gibi 2014 yılında da yenilikçi, ergonomik ve detaylara öncelik veren tasarımları ile Franke, Türkiye’de ankastre anlayışına yeni boyutlar kazandırmaya devam ediyor. 

Birbirinden farklı tasarımlara sahip bu yeni ürün gamı tüm kadınların hayatını kolaylaştıracak detaylara sahip Sinos Slimtop serisi eviye, Sinos Doccia armatürü ile mutfaklara misafir oluyor.

Sahip olduğu tasarım ile iddialı bir görüntü sunan Sinos eviye, Slimtop kenar özelliği sayesinde de tezgâha sıfır ya da tezgâh üstü kullanılabilme seçeneği sunarak estetik duruş ve temizleme kolaylığı sağlıyor.

Oval kenarların düz hatlar ile birleştiği tasarım ve paslanmaz çelik modernliğinin birleşiminden doğan Sinos serisi eviye sahip olduğu birbirinden farklı aksesuarlar ile de dikkat çekiyor. Eviyeye dâhil olarak sunulan çelik yarım hazne süzgeci; küçük haznede tüm kurutma ve süzme işlemlerini kolaylaştırırken, estetik siyah kesme tahtası;  damlalık ve hazne üzerinde hareket edebilme özelliği sayesinde ergonomik bir kullanım sağlıyor. 

Sinos eviyenin en farklı aksesuarı esnek çelik süzgeç ise rulo yapılabilen ve yer kaplamayan yapısı sayesinde çekmecelerde de rahatlıkla saklanabiliyor.

Sinos eviyenin en iyi tamamlayıcısı ve 2014 Franke ürün gamının en yeni üyelerinden Sinos Doccia spiralli armatür ise eviyelerin en uyumlu iş ortağı. Perlatör filitresi sayesinde su sıçramasını engelleyen armatür seramik diskli kartuşu ile de sessiz su akışı sağlıyor. Ergonomik spiral su akışının eviyenin en uzak noktalarına bile rahatlıkla ulaştırarak yıkama işlemlerini çok daha pratik hale getiriyor.

Sinos eviye ve armatürün mükemmel tasarım uyumunu ergonomi ile noktalayan opsiyonel sıvı sabunluk ise mutfaklarda tam anlamıyla ayrıntıların güzelliğini simgeliyor.

En yeni tasarımları ile Franke mutfakların kahramanı olmaya devam ediyor.

Franke Yeni Pebel Serisi Granit Eviye; Mutfakların Hijyen Ustası
Franke Yeni Pebel Serisi Granit Eviye; Mutfakların Hijyen Ustası

Ankastre ürünler alanındaki kaliteli ürün anlayışını teknoloji,  tasarım ve marka değeri ile birleştiren dünyanın en büyük eviye armatür ve ankastre üreticilerinden Franke, Türkiye’de ki 15. Yılını 2014’e özel yeni ürün gamı ile kutluyor.

Franke’nin 2014 ürün gamının sıra dışı örneklerinden Pebel Serisi Granit eviyeleri tasarım ve renk alternatifleri ile 2014 de mutfakları ayrıcalıklı alanlara dönüştürüyor.

Geniş hazneleri, 20 cm derinliği ve çöp öğütücüsü kullanımına uyumlu olan giderleri sayesinde şık tasarımını ergonomi ile de birleştiren Pebel Serisi granit eviyelerde; Grafite, Bianco, Avena, Sahara olmak üzere dört farklı renk alternatifi bulunması da granit eviye tercih edenlere seçim özgürlüğü sunuyor.

Kenar kısımlarında bulunan oval geçişler ve damlalık üzerinde hassas bir şekilde tasarlanmış damlalık çizgileri sayesinde Pebel Granit Eviyenin farklılaşan tasarımı ön plana çıkarken sağlık ve hijyen sağlayan malzemesi de güvenle kullanılmasını sağlıyor.

Eviye yüzeyini daha da pürüzsüz hale getiren Durakleen fonksiyonu sayesinde dış yüzeyi oldukça kolay temizlenen eviyede ayrıca bu fonksiyon sayesinde sıvı emmeme sağlanıyor ve bakteri üremesi ya da kalıcı leke oluşması gibi riskler ortadan kalkıyor.

Aynı zamanda bu hijyen özelliğini tamamlayan Sanitized Actifresh hijyen fonksiyonu sayesinde de yüzeylerde bulunan gümüş iyonları bakterileri  %99 oranında yok ediyor.

Granit eviyeye farklı bir boyut getiren tasarımı ile Pebel Serisi Eviyeler Doğal Granit tozlarının mutfakla buluşması.

Franke’den Kullanılamayan Köşelere Müjde
Franke’den Kullanılamayan Köşelere Müjde

Eviye ve Ankastre cihazda 100 yıllık tecrübesi ile müşterilerine Dünya çapında yakın Franke’den, mutfaklarda değerlendirilemeyen kör noktalara şık bir çözüm geliyor.

Franke 2013 ürün gamının en yeni üyelerinden Neptun serisi köşe ocak tasarımı ve fonksiyonelliği sayesinde mutfaklarda sıradan ocak görüntüsünün dışına çıkıyor.

90° köşe acısı, büyük tencereleri de yan yana kullanmayı sağlayan geniş ebadı, profesyonel görünüm kazandıran döküm ızgaraları ile Neptun köşe ocak bütünsel bir güzelliği yansıtıyor.

Basit mutfak kazalarına karşı emniyet özellikleri ile donatılmış Neptun Serisi köşe ocakta bulunan gaz emniyet ventili sayesinde taşma ya da rüzgâr sonucu ateş söndüğünde gaz kesilerek ortam güvenliği sağlıyor. 

Otomatik ateşleme özelliği sayesinde ise düğmeyi çevirip 3 saniye basılı tutulduğunda ateşleme otomatik olarak düğmeden gerçekleşiyor ve bu özellik sayesinde kontrolsüz gaz çıkışı engellenmiş oluyor.

Ocakta, wok gözü ile birlikte ayrı ayrı kumanda edilebilir çift halkadan oluşan Dual Power özellikli gözünde bulunması farklı bir ayrıcalığı yansıtıyor. Bu iki mükemmel özellik Neptun köşe ocakta buluşarak pişirme işlemlerini keyifli hale getiriyor.

Paslanmaz çeliğin en ışıltılı hali ile dizayn edilmiş köşe formlu Neptun ocak sayesinde mutfaklarda kullanımı güç köşeler Franke ile anlam kazandırıyor.

Franke Just Serisi Işıklı Bataryalar Suya Renk Verdi
Franke Just Serisi Işıklı Bataryalar Suya Renk Verdi

Dünyanın en büyük evye üreticisi konumunda olan Franke, evyelerin tamamlayıcısı şık ve fonksiyonel bataryaları ve bu alanda sunduğu geniş ürün gamı ile de farklılığını ortaya koyuyor. Suyun ısısına göre değişik renklerde yansımalar yaratan Just Light beyaz ışıklı ve Just Color, kırmızı mavi ışıklı bataryalar sayesinde Frankeli mutfaklarda görsel şölen yaşanıyor. 

İki farklı modelden oluşan ışıklı bataryalar elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan sahip oldukları Hidroelektrik tribün sayesinde Just Light modelinde su çıkış ağzında beyaz ışık Just Color modelinde ise sıcak su açıldığında kırmızı soğuk su açıldığında mavi ve ara ısılarda mor, lila, açık pembe, koyu pembe gibi değişik renkte yansımalar sunuyor.

Çelik örgü ,esnek tesisat bağlantı boruları bulunan Franke ışıklı Just serisi bataryalar bu yönleri ile montaj kolaylığı ve evyeye üst kalitede oturma avantajı sağlıyor. Ayrıca 170° dönebilen su çıkış boruları ve spiralleri sayesinde de eviyenin her noktasına rahat ulaşım ve ergonomi sağlıyor. Tüm yıkama işlemleri bu fonksiyonlar sayesinde keyifli hale gelirken ışık yansımaları mutfaklara zerafet katıyor.

Franke ışıklı bataryalarda bulunan seramik diskli kartuş sayesinde suyun sessiz akışı sağlanırken perlatör filitreleri sayesinde de suyun sıçramadan daha düzenli ve ekonomik akması sağlanıyor. Bu özellikleri ile Işıklı bataryalar hem ekonomik hem estetik hem de sessiz su akışı sağlayarak estetiği teknoloji ile birleştiriyor.

Franke ışıklı Just Light ve Just Color serisi bataryalar ile mutfaklar artık çok daha renkli.

Tasarruf ve Tasarım Bir Arada
Tasarruf ve Tasarım Bir Arada

Dünyanın en büyük eviye üreticisi Franke, eviyelerin tamamlayıcısı şık ve fonksiyonel bataryaları ve bu alanda sunduğu Fox Pro Serisi ile 2014 yeni ürün gamını Türkiye’de ki 15. Yılında kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Profesyonel kullanıma da uygun olan Fox Pro Serisi mutfakların en dikkat çeken üyesi olmaya aday. 

Sahip olduğu helezonlu spiral sayesinde hem eviyenin her noktasına rahat ulaşım sağlanıp ergonomi sunuluyor hem de bu helezonlu spiral sayesinde dikkat çeken bir tasarım ile Fox Pro armatür ergonomi ve tasarımı bir araya getiriyor.

Armatürde bulunan perlatör filitresi sayesinde ise suyun sıçramadan daha düzenli ve ekonomik akışı sağlanıyor. Bu özelliği ile Fox Pro Serisi armatür ekonomik kullanım ve sessiz su akışını aynı anda sunabiliyor.

Çelik örgü, esnek tesisat bağlantı boruları bulunan Franke Fox Pro serisi armatürler bu yönleri ile montaj kolaylığı ve eviyeye üst kalitede oturma avantajı da sağlıyor. 

Franke Fox Pro Serisi armatürler şık eviyelerin yeni ortağı.

Mutfaklara Devrim Getiren teknoloji; Franke DCT Fırınlar
Mutfaklara Devrim Getiren teknoloji; Franke DCT Fırınlar

Dünya’nın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, Türkiye’deki 15 yıllık serüvenine 2014 yılı yeni ürün gamı ile devam ediyor. Franke’nin birbirinden farklı bu yeni üyeleri içerisinde mutfaklara lezzet katacak Crystal serisi fırınlar ise DCT ( Dinamik Pişirme Teknolojisi) özelliği ile fırın teknolojisinde devrim yaratıyor.

Franke’nin eşsiz DCT teknolojisi geleneksel pişirme yöntemlerinin dışına çıkarak telli rezistanslarla donatılan iç hazne sayesinde yiyeceğe ısı ulaşımını çok daha hassas hale getiriyor. DCT teknolojisini yansıtan bu telli, yeni rezistanslar sayesinde Franke fırınlarda yanma, tat ve koku karışması gibi problemler tamamen ortadan kalkıyor. Böylece mükemmel yemekler pişirmek Franke tarafından garanti ediliyor.

Geleneksel ısıtıcılardan oldukça farklı olan bu tel rezistanslar sayesinde hava çok hızlı ısınarak sadece 1kW’lik güç ile herhangi bir türdeki yemeğin pişmesine olanak sağlıyor. Böylece Franke DCT teknolojisi sayesinde hem profesyonel pişirimler sağlanıyor hem de elektrik sarfiyatı minimuma indiriliyor. 

DCT teknolojisinin yanında Modele göre 66-73 litrelik geniş iç hacimler ve aynı anda 4 farklı yemek pişirebilmeyi sağlayan “Komple Menuler” fonksiyonu gibi özellikleri sayesinde Crystal Serisi Fırınlar ile kalabalık sofralar kurmak çok daha kolay hale geliyor.

Modele göre 9-16 arası pişirme programına sahip olan  Franke Crystal Serisi fırınlar farklı yemek türleri için ideal pişirimler yaparak profesyonel yemekler pişirmeyi sağlıyor. Sofraların vazgeçilmezi olan tatlılar da bu programlar sayesinde mükemmelliğe ulaşıyor.

Heatpin Isı Ölçer Çubuk özelliği sayesinde özellikle et pişiriminde ideal iç ısı kontrol edilerek eti çok daha sağlıklı bir şekilde pişirebilen Crystal fırınlar “Wellness” fonksiyonu sayesinde de yiyeceklerin vitamin, mineral, su ve doku kaybını engelleyerek hafif ve aynı zamanda sağlıklı yiyecekler pişirmeyi sağlıyor.

LCD elektronik kontrol özelliği ve 4cm inceliğinde ki kumanda paneli sayesinde estetik ve teknik unsurları bir araya getiren Crystal Serisi Fırınlar sahip olduğu aynalı cam görüntüsü ile de mutfakların vazgeçilmezi oluyor. 

Sofralar Franke Crystal serisi fırınlar ile DCT teknolojisiyle tanışıyor. Franke’nin bu yeni sistem pişirme teknolojisi sayesinde mutfakta başarı şansa bırakılmıyor.

Mutfakta Uyum Franke Classicline Serisi ile geliyor
Mutfakta Uyum Franke Classicline Serisi ile geliyor

Dünyanın en büyük eviye, batarya ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, yeni klasik tasarımlı ocak, fırın ve mikrodalga serisi Classicline ile mutfaklara stil kazandırıyor.

Bu özel serinin üyesi Classicline fırınlar 60 cm genişliği, grafite ve kremden oluşan renk seçenekleri ile klasik mutfak sevenlerin vazgeçilmezi haline geliyor.

Classicline serisi fırınlar, tasarım özelliğinin yanı sıra Pizza Programı ve Multi Power gibi hızlı ısıtma sağlayan fonksiyonel programlara da sahip. 8 programlı Classicline fırınlarda yemek tipine göre pişirme programı uygulamak oldukça kolay.

Fonksiyonel pişirme programlarının yanı sıra Classicline fırınlarda bulunan “Cool Door” özelliği sayesinde özellikle çocuk güvenliği için fırın kapısının soğuk kalması sağlanıyor.

Kumanda panelinde bulunan analog saatler ise tasarımın şık bir ayrıntısı. Bu saat sayesinde pişirme sonu programlaması da yapılabiliyor.

Classicline Fırınların tamamlayıcısı Classicline mikrodalgalar ise fırınla olan kusursuz uyumları ile dikkat çekiyor. Boy dolabı kullanımı için klasik tasarımda fırın ve mikrodalga kullanımı oldukça zor olmasına rağmen yeni Franke Classicline serisi mikrodalgalar bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Fırın ile birebir uyumlu olan tasarımları sayesinde mutfaklarda bütünlük sağlayan Classicline mikrodalgalar 38 litrelik geniş iç hacmi, ızgara özelliği ve pişirme avantajları ile de uyum ve fonksiyonelliği birleştiriyor.

Classicline fırın ve mikrodalgayı tezgah üzerinde tamamlayan Classicline ocaklar ise 60 ve 75’lik alternatifleri ile hem küçük hem de daha geniş tezgahlarda kullanım imkanı yaratıyor.

Altın renkli düğmeleri, döküm ızgaraları geniş kullanım alanı ile Classicline ocaklar hem rahat pişirim sağlıyor hem de büyük tencerelerin çarpmadan daha ergonomik kullanılmasını sağlıyor.

Franke Classicline ocak, fırın ve mikrodalgalar mutfaklarda mükemmel uyumun yeni adı.

Franke’den Mutfaklara Stil kazandıran Davlumbaz
Franke’den Mutfaklara Stil kazandıran Davlumbaz

Dünyanın en büyük eviye, armatür ve ankastre cihaz üreticilerinden Franke, dekoratif tasarımlı Apollo ada davlumbazı ile mutfakları uzay çağına taşıyor.

Uzaktan kumandası ile de çalıştırılabilen Apollo ada davlumbaz, kapalı konumunda iken mutfakta dekoratif bir aydınlatma görüntüsü veriyor. Çalışır konuma alındığında ise alt gövdesi asansör sistemi ile aşağıya doğru inerek 540 m³ emiş gücü ile kötü kokuları gideriyor.

Apollo ada davlumbaz “24 Saat Özelliği” sayesinde ise mekân havasının devamlı temizliği için 24 saat boyunca her saat başı otomatik olarak 10 dakika 100 m3 çekim gücünde çalışıp ortam havasını günlük olarak tazeliyor. 

Sahip olduğu “Auto Stop” programı ile de mutfağa geri dönmeye gerek kalmadan yarım saat içerisinde otomatik olarak kapanmayı sağlıyor.

Apollo ada davlumbaz ayrıca “intensive Speed Fonksiyonu” ile ani oluşabilecek kokulara karşı sahip olduğu emiş gücünün çok daha üzerinde performans göstererek 10 dakika boyunca kokuları yoğun bir şekilde çekip yok ediyor.

Teknik ayrıntılar ve zarif tasarım Apollo davlumbazda birleşti.

Teknoloji ve Zarafetin Buluşması; Franke Indüksiyonlu Cam Seramik Ocaklar
Teknoloji ve Zarafetin Buluşması; Franke Indüksiyonlu Cam Seramik Ocaklar

Yenilikçi tasarımların en tecrübeli sahibi; eviye, armatür ve ankastre cihazda 100 yıllık marka olmanın olgunluğunu yaşayan Franke, Indüksiyonlu cam seramik ocakları ile yeni yılda mutfakları çizgi üstüne taşıyor.

Franke’nin 60 ve 90 cm olmak üzere farklı iki ebatta kullanıma sunduğu Indüksiyonlu ocakları kolay temizlenme gibi ergonomik fonksiyonlarının yanında sahip olduğu teknik donanımlar ile de dikkat çekiyor. Kullanılan tencerenin tabanı kadar alanda ısı oluşturup diğer kısımları soğuk bırakan Indüksiyonlu ocaklar bu kullanım tekniği sayesinde elektrik tasarrufunu ön plana çıkarıyor.

Ocaklarda bulunan 9 kademeli ısı ayarı farklı derecelerde ve hassas bir şekilde yiyeceğe ısı yansıtırken, pişirme sonu ayarlama özelliği sayesinde ocak gözleri programlanarak istenilen süre sonunda otomatik olarak kapatılabiliyor.

Franke Indüksiyonlu ocaklarda kullanım kolaylığı sağlayan bir diğer özellik ise “Hızlı ön ısıtma” özelliği. Bu özellik sayesinde uzun süreli pişirimlerde hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlanıyor. Indüksiyonlu ocakların en büyük avantajı olan enerji tasarrufu ise bu özellik sayesinde ön plana çıkıyor.

Darbe ve ısıya oldukça dayanıklı olan siyah seramik cam yüzeyler ani ısı değişimlerinden de etkilenmiyor. Ayrıca dokunmatik kumanda panelini güvenli hale getiren çocuk kilidi de önemli bir güvenlik unsurunu tamamlıyor.

 

Teknik donanımı ve temizlenme kolaylığı sağlayan cam seramik yüzeyi sayesinde Franke Indüksiyonlu cam seramik ocaklar, yeni yılda yeni teknolojileri ve kullanım kolaylığını mutfaklarda buluşturuyor.

Ayrıntılı Bilgi için,

Meral Işık 0262 644 65 95 -294

Meral.isik@franke.com

 

Evde Masaj Lüksü
Evde Masaj Lüksü

Yoğun şehir yaşamı, günlük hayatın stres ve yorgunluğunu atarak rahatlama ihtiyacını artırıyor. Her geçen gün daha fazla tercih edilen masajlı duş sistemleri, evde masaj lüksü yaşatıyor. VitrA, duş keyfini masajla birleştirerek rahatlamak isteyenlere farklı alternatifler sunuyor.

Havayı Temizliyor 

Notte IonFresh, hava temizleme teknolojisiyle, banyoda doğal hava kalitesi sağlıyor.Ortamdaki virüs, bakteri ve küfün yanı sıra, alerjen unsurları ve kötü kokuları yok ediyor.LED aydınlatmalı tepe duşu ve katlanabilir oturma bölümüyle, duşa keyif ve konfor katıyor.

Hem Şık Hem Fonksiyonel

Enjoy, duş esnasında istenilen sıcaklığı koruyan termostatik bataryası ve vücut jetleriyle, masaj keyfine konfor katıyor. Gizli el duşuyla şık, kireç kırıcılı sistemleriyle fonksiyonel bir tasarım sunuyor.

Zeminde Modern Işıltılar
Zeminde Modern Işıltılar

Modern mimaride popülerlik kazanan çimento görünümlü taş dokusu, VitrA’nın Ultra karo serisiyle zeminlere taşınıyor. Işıltılı yüzeyi ve parlak yansımalarıyla modern mekanlar yaratan Ultra, son yıllarda en çok tercih edilen antrasit, gri, vizon, krem ve moka renkleriyle sunuluyor. Bu yıl Red Dot ve Interior Innovation Award kapsamında ödüle layık görülen Ultra, 75x150 cm’e kadar büyüyen boyutlarıyla kesintisiz ve estetik yüzeyler yaratıyor.

EBK Seramik İş Kümesi ve Makine İhracatçıları Birliği Eskişehir’de Buluştu
EBK Seramik İş Kümesi ve Makine İhracatçıları Birliği Eskişehir’de Buluştu

Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik (EBK) İş Kümesi’nin “Makine ile Seramik Sektörü İşbirliği” başlıklı toplantısı, 7 Ekim Pazartesi günü Eskişehir Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Küme Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan, toplantıda, Ekonomi Bakanlığı’nın “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine Yönelik Tebliği” altında uygulanan “Uluslararası Pazarlarda Tanınırlık Projesi” kapsamında desteklenen “Ortak, Hat, Makine ve Yedek Parça Veri Tabanı Oluşturulması” projesi hakkında bilgi verdi.

Kuruluşundan bu yana İş Kümesi’nin başkanlığını yürüten Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Ozan, Anadolu Üniversitesi Seramik Araştırma Merkezi tarafından 6 aydır yürütülen projenin, 50.000 TL tutarında bir yatırımı içerdiğini ve %75 oranında Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiğini söyledi.

Ozan, sözlerine şöyle devam etti: “İthal makine ve yedek parça sayısını azaltmayı, yedek parça ve talep periyotlarını belirleyerek stokları düşürmeyi amaçlayan proje kapsamında, EBK Seramik İş Kümesi’ne üye üretici firmaların, makine ve yedek parça envanterleri çıkarıldı. Seramik makineleri ve yedek parçalarının yerlileştirilerek ithalatının azaltılmasını hedefleyen projede, EBK Seramik İş Kümesi ile Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği arasında envanterlerin ve teknik bilgilerin paylaşımı yoluyla işbirliği kuruldu. Böylece yerli üretim konusunda önemli bir adım atıldı.”

Seramik makinesi ithalatının fazlalığına değinen Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Adnan Dalgakıran “Yaklaşık olarak 27 milyar dolarlık makine ithalatının 20 milyar dolarlık kısmını yerli makineciler üretebildiği halde ithal ediliyor. Bu rakamlar da ithalatın yüzde 70’inin aslında iç piyasada karşılanabileceğini gösteriyor." diye konuştu.

Zeki Şafak Ozan ayrıca, küme ile Anadolu Üniveristesi’nin ArGe ve İnovasyon Koordinasyon Birimi (ARİNKOM) arasında iyi niyet protokolü imzalandığını açıkladı. Protokolle, seramik sektörünün artan rekabet ortamında araştırma, teknoloji geliştirme ve inovasyon ihtiyaçlarının giderilmesi açısından önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi.

Lounge Armatür ve Lounge Doccia Armatür
Lounge Armatür ve Lounge Doccia Armatür

Franke'nin bu yıl ürün gamına eklediği Lounge serisi armatürleri tek kumandalı ve tek kumandalı spiralli iki farklı modeli ile mutfaklarınıza estetik ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor.

Franke'den Impact Eviye
Franke'den Impact Eviye

Franke'nin çelik eviye serisine 2011 yılında eklediği Franke Impact, tek gözlü damlalıklı, 1.5 gözlü damlalıklı, 2 gözlü damlalıklı, sağ ve sol modelleri ile inox ve mikrodekor renk alternatifleri ile mutfaklarınızda kullanım rahatlığı sağlıyor.

Miele'den Yeni Süpertronic Çamaşır ve Kurutma Makineleri
Miele'den Yeni Süpertronic Çamaşır ve Kurutma Makineleri

Solo ve ankastre ev aletleri ve endüstriyel cihazlardan oluşan geniş ürün yelpazesi ile üstün Alman teknolojisini birleştirerek alanında dev bir marka olan Miele, yeni Supertronic çamaşır ve kurutma makineleriyle tüm giysilerinizi maksimum korumalı ve sevgiyle yıkanıp kurutulmasını sağlıyor.1899 yılında ilk çamaşır makinesini ve sonrasında dünyanın ilk tam otomatik çamaşır makinesini üreten Miele, çamaşır bakım ürünleri anlayışına yeni bir bakış getiriyor.Otomatik dozajlama ünitesi ile artık çamaşırlarınız gereği kadar deterjanla yıkanacak. Böylece hem deterjandan %30 tasarruf edeceksiniz hem de giysilerinizle birlikte en değerli örtünüz cildiniz hak ettiği gibi korunacak. Ayrıca, gerek çamaşır makineniz gerekse kurutma makineniz yeni Miele çamaşır bakım serisi yeni buhar fonksiyon (Steamcare) teknolojisi sayesinde ütülemeye bile ihtiyaç duymadan mükemmel temizliğe ve kurutmaya sahip olacak.Uzun ömürlü ve çevreye duyarlı Miele kalitesi size ve en sevdiklerinizi düşünüyor.

Franke'den Slide Davlumbaz
Franke'den Slide Davlumbaz

Cam ve çelik birleşiminin eşsiz uyumu olan Slide davlumbaz beyaz ve siyah cam renk alternatifleriyle Crystal serinizi tamamlarken, mutfağınızın havasını değiştiriyor.

Hüppe Global Duş Kabini Sektörünün Öncüsü
Hüppe Global Duş Kabini Sektörünün Öncüsü

Hüppe Grubu 1889 yılında Justin Hüppe tarafından Almanya?da kurulmuş bir şirkettir. Avrupa?yı duş kabini ile ilk tanıştıran firma da Hüppe?dir. Duş kabini ilk olarak Amerika?da ortaya çıktı. Hüppe ise bu ürünü Amerika?dan alıp 1966 yılında Avrupa?ya uyarladı. Hüppe 1986 yılında da Amerikan Masco şirketler topluluğuna katıldı. Hüppe, inovasyon ve kalite anlamında sadece Avrupa değil Dünya duş kabini sektöründe itici bir güç, bir trend belirleyici olmuştur, olmaya devam edecektir. Bugün Hüppe global duş kabini sektörünün en güçlü markasıdır.

Hüppe Türkiye ise İntermart ismi altında 1986 yılında Adana?da bir Türk girişimci tarafından kuruldu. Türkiye?yi duş kabini ile tanıştıran ilk firma da İntermart yani bugünkü Hüppe Türkiye?dir. İntermart ilk dönemlerinde yine Amerikalı bir firmayla lisans anlaşması yaparak o şirketin duş kabinlerini Türkiye?ye getirip kullanıcılara sunmuştur. İntermart?ın markası Duşakabin ürün ile özdeşleşmiş, ürün duşakabin olarak söylenir olmuştur. 1994?teki Türkiye?nin de dahil olduğu Avrupa Birliği Gümrük Birliği Antlaşması?ndan sonra, Hüppe Almanya ile İntermart?ın yolları kesişmiş, birkaç ürünün lisans anlaşması ile başlayan işbirliği, 1995 başlarında da Hüppe Almanya?nın İntermart?ın tüm hisselerini satın alması ile sonuçlanmıştır. Nisan 2006 yılından itibaren de „İntermart? ismi „Hüppe Türkiye? olarak değiştirilmiştir. Ürünler de bu tarihten itibaren „Hüppe? markası ile pazara sunulmaktadır.

Bugün Hüppe, Masco ailesine ait global ev donanım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren dünyaca tanınmış markalardan sadece biridir. Masco Grubu 12 milyar $?ı aşan cirosu, yaklaşık 62.000 çalışanı ile global ev donanımı sektöründe faaliyet gösteren en büyük şirketlerin başında yer almaktadır. Hüppe dışında Masco ailesine ait global markalardan birkaçı Delta Faucets (ABD), Brass (Kanada), Hans Grohe (Almanya), Heritage (İngiltere), Imperial (İngiltere), Moores (İngiltere), Bristan (İngiltere), Damixa (Danimarka), Tvilum (Danimarka) olarak sıralanabilir. Bugün Masco ailesine ait global marka sayısı yüzün üzerindedir.

İnovasyonun Hüppe İçin Önemi

İnovasyon Hüppe?yi çok özel yapan özelliklerin başında gelir. Hüppe?nin Avrupa?yı ilk duş kabini ile tanıştırması başlı başına büyük bir inovasyondur. Günümüzde satılan ürünler irdelendiğinde çok geniş ölçüde kullanılan birçok tekniğin ve özelliğin ilk önce Hüppe tarafından geliştirildiğini ve kullanıldığını fark edersiniz. Duş kabininde bugün çok yaygın olarak kullanılan kayar panel sistemi ilk olarak Hüppe tarafından gerçekleştirilmiş ve patenti alınmıştır. Su damlacıklı cam desenleri de ilk kez Hüppe tarafından kullanılmıştır. Temperlenmiş camı ilk kez kullanan firma yine Hüppe olmuştur. İlk açılır kapı sistemi Hüppe tarafından geliştirilmiştir. İlk çerçevesiz duş kabinini yine Hüppe piyasaya sunmuştur. Camda leke tutunmasını önleyen ilk teknolojik uygulamayı Hüppe gerçekleştirmiş, kullanılan kimyasalın patentini almıştır. Türkiye?de hamam konsepti altında satılan fonksiyonel duş sistemlerine alternatif olarak teknesi, arka duvarlardaki cam panelleri, hidromasaj jetleri ve duş sistemi ve kabin ile bütünleşen üstü açık ilk duş alanı konseptini yine Hüppe oluşturmuştur. Hüppe hijenik problemlerden ötürü, hamam adı altında sunulan fonksiyonel ürünlerden ısrarla kaçınmıştır. Hüppe Manufacture adını verdiği yeni bir üretim sistemi ile “herşey mümkündür” sloganı ile bugün müşterilerin hayallerini zorlamaktadır. Ürün zenginliği ve inovasyon anlamında Hüppe dünyadaki en iddialı duş kabini firmasıdır.

Hüppe’de Üretilen Duş Kabinlerinin Özellikleri ve Kalite Standartlarının Önemi

Kalite standardı aslında Türkiye duş kabini sektöründe önemli bir sorun olarak durmaktadır. Hüppe belli bir kalite standardı ile üretim yaparken, sektörde böyle bir standardın hakim olmuş olduğu bir üretimden söz etmek güçtür. Kayıt dışı ticari faaliyet ve sigortasız işçi çalıştırma da sektörde sık rastlanan bir sorundur. Tüm bu unsurlar da sektörde haksız rekabeti beraberinde getirmektedir. Batı Avrupa gibi gelişmiş pazarlarda ise duş kabini kalitesi hususunda ciddi bir standart mevcuttur. Hüppe?nin kendi iç kalite standartları ise var olan bu standartların da üzerindedir.

Banyoda kullanılan tüm ürünler karşılaştırıldığında bu ürünlerin içinde en dinamik çalışan ürünün duş kabini olduğu görülür. Bir ürün ne kadar dinamik ise o ürüne ait standartların da önemi o ölçüde artar. Bu açıdan bakıldığında banyolarda kaliteden ödün verilmemesi gereken ürünlerin başında duş kabininin olduğu sonucu çıkarılır. Ne yazık ki ülkemizde bu bilinç henüz oluşmuş değildir. Fiyat daha belirleyici konumda bugün. Bunun bir nedeni de büyük markaların bu sektörde olmaması, Hüppe?nin sektör içinde yalnız kalmasıdır. Sektör daha çok merdiven altı diye tabir edilen küçük işletmelerin hakim olmuş olduğu bir sektör konumundadır bugün. Onun içindir ki burada bir kalite standardı oturtmak hiçte kolay olmamaktadır.
Hüppe duş kabini üretiminde kullandığı malzemelerin bir kısmını yurtdışından, bir kısmını da yurt içinden tedarik etmektedir. Ancak Hüppe, Türkiye?deki altyapının geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Hüppe Türkiye?de aynı kalitedeki malzeme yurt içinden bulunabiliyorsa bu malzemenin yurt içinden tedariğine öncelik verilir. Ayrıca Hüppe yurtiçinde tedarikçiler de geliştirerek sektörün kalite standartlarının iyileştirilmesinde öncü rol almaktadır.


Hüppe’de Zengin Ürün Seçeneği

Hüppe Türkiye bugün 9 farklı seride yüzü geçkin model seçeneği sunmaktadır. Farklı cam seçenekleri de düşünüldüğünde ürün yelpazesi daha da genişliyor. Hüppe grubunun üç farklı ülkedeki (Almanya, İspanya ve Türkiye) üretim tesislerinde üretilen ürünler de bir bütün olarak düşünüldüğünde, Hüppe?de ürün seçeneği çok daha büyük boyutlara varıyor. Bir ağ üzerinden birbirine entegre üç ayrı ArGe merkezlerinde geliştirilen ürünler daha hızlı ürün yenileme olanakları sağlıyor. Hüppe Türkiye farklı merkezlerde geliştirilen modellerin bazılarını alıp Türk kullanıcılarına uygun hale getirip piyasaya sunuyor ve böylelikle Türk tüketicisi aynı kalitedeki ürünü daha ucuza almış oluyor.
Hüppe global duş kabini sektöründe tanınmış tasarımcıları ilk ve tek kullanan şirket olmuştur. Şu ana kadar Hüppe grubu olarak dünyaca tanınmış iki tasarım firması ile çalışıldı: Avrupa?da Joop ailesinden Jette Joop ve BMW, Ferrari, Mercedes gibi ünlü markalara dizayn geliştiren Target Design. Bunun dışında Hüppe grup olarak ta tasarım alanında oldukça başarılı birikime sahiptir.

Hüppe’de Satış ve Satış Sonrası Hizmetlerin Önemi

Hüppe yurt çapında dört yüze yakın iş ortağı diye adlandırdığı satış noktası ile Hüppe markalı ürünleri Türk tüketicileri ile buluşturuyor. Hüppe iş ortakları showroomlarında Hüppe ürünlerini sergiliyorlar ve tüketicileri ürünler hakkında eğitiliyorlar. Bu işin birinci kısmı. İkinci kısmında ise Hüppe?yi özel yapan bir organizasyon var. O da satış öncesi ve sonrasıhizmet veren Hüppe Müşteri Hizmetleri. Satış Hüppe için işin bittiği nokta değil, tam aksine her şeyin başladığı noktadır. Müşteri sizin ürününüzü almadan, ona dokunmadan sizi gerçek anlamda tanıyamaz. Müşterinin gerçek anlamda sizinle tanışması sizin ürününüze dokunma ile başlıyor aslında. Satın alma aşamasından sonra müşterinin ürün ile yaşadığı veya yaşayabileceği bir soruna çözüm bulabilme özelliği onun memnuniyetinde çok önemli oluyor. Müşterinin problemini en kısa sürede, ona rahatsızlık vermeden gidermek önemlidir. Tüketiciler yasalarla koruma altına alınmışlardır aslında. Müşterinin ürün ile ilgili problemleri garanti kapsamı içinde veya dışında olabilir. Önemli olan tüketicinin problemlerini onu memnun edecek, ona rahatsızlık vermeyecek bir şekilde gidermektir. Gerçek müşteri memnuniyeti buradan başlıyor. Bunun içindir ki Hüppe satış sonrası hizmetlere çok önem veriyor, bu alanda ciddi harcamalar yapıyor.


Ömer Kalender
Hüppe Türkiye Genel Müdürü

Hüppe Hakkında Genel Bilgi
Hüppe Hakkında Genel Bilgi

Kökleri 1889 yılına dayanan, Avrupa’yı ve Türkiye’yi duş kabini ile tanıştıran Hüppe, mükemmelliyetçi çizgisini yansıtan yeni kurumsal yüzüyle banyolardaki kalite, estetik ve işlevselliğin öncüsü olmaya devam ediyor…

Hüppe’nin dünü, bugünü …

Dünya duş kabini piyasasının öncü markası Hüppe, merkezi ABD olan ve 12 milyar doların üzerindeki cirosu ile inşaat malzemeleri üretiminde dünyanın en büyük holding şirketlerinden biri olan MASCO bünyesindeki markalardan biridir. 1889 yılında Almanya’da kurulan ve 1966 yılında Avrupa’yı duş kabini ile tanıştıran ilk şirket olarak önemli başarılara imza atan marka, 1987 yılında MASCO ailesine katıldı. Hüppe bugün, 100 milyon €’nun üzerindeki cirosu ile Türkiye dahil Avrupa’nın birçok ülkesinde oluşturulmuş ağ ve dünyanın dört bir yanında konumlandırılmış temsilcilikleriyle hizmet veriyor.

Hüppe Türkiye...

1984 yılında İntermart adı ile kurulan Hüppe Türkiye, 1986 yılında Türkiye’yi duş kabini ile tanıştıran marka oldu ve markası olan Duşakabin, ürünün adı haline geldi. İntermart, 1994 yılında Hüppe ailesine katıldı. Bugün Hüppe Türkiye, markalı kabinler sektöründe Türkiye pazarının %35’ine sahip. Üretiminin %70’ini başta Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, İspanya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Polanya gibi batı ve orta Avrupa ülkeleri olmak üzere Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Türki Cumhuriyetler (Azerbaycan, Kazakistan, ...) gibi komşu ülkelere ihraç ediyor.

Ürünler Hakkında Genel Bilgi

Hüppe, farklı kullanım alışkanlıklarına hitap edebilmek ve mekana uygun çözümler sunabilmek amacıyla geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Duş almanın, temizlenmenin de ötesinde; arınma, gevşeme, tazelenme anlamına geldiği düşüncesi ile yola çıkan Hüppe, kişiye özel banyo hayallerini gerçeğe dönüştürmek üzere dizayn edilen 100’den fazla ürün seçeneği sunuyor.
Üstün Alman mühendisliğinin ve kalitesinin modern ve hayalleri zorlayan tasarımlarda hayat bulduğu Hüppe duş kabinleri, sektörde adeta moda yaratmak felsefesi ile tasarlanıyor. Hüppe, duş kabinlerinin tasarımları için Porsche, Audi, BMW gibi dünyaca ünlü markalara tasarımlar yapan “Target Design” ve Avrupa moda dünyasının tanınmış Joop ailesinden “Jette Joop” gibi dünyanın sayılı tasarımcıları ile çalışıyor. Almanya, İspanya ve Türkiye olmak üzere en son teknoloji ile birbirine entegre üç ayrı Hüppe Arge merkezinde bu tasarımlar hayat buluyor. Güçlü Arge operasyonu trend yaratan inovasyonları mümkün kılarak zengin ürün seçeneği ve hızlı ürün yenileme olanakları sağlıyor.

Jette Joop imzalı duş kabinleri, Target Design imzalı tasarım harikası Magna serisi, kişiye özel banyo hayallerinde sınırları zorlayan Manufaktur serisi banyolara bambaşka bir soluk getiriyor.

Creation serisi ürünler, duş kabini, kendine özgü teknesi, arka cam panelleri ve Hansgrohe duş sistemi ile komple bir duş alanı konsepti ile oluşturulmuş. Creation ürünlerinin en önemli özellikleri, hijyeni maksimum seviyeye çıkarması ve duş kabininin kurulabilmesi için duvar gibi bir dayanağa ihtiyaç duyulmaması.

Camla bütünleşen, hijyeni ve estetiği ön planda tutan menteşe sistemine sahip olan 2003D serisi, banyolarda camın şıklığını maksimum düzeyde yaşayabilmek için çerçevelerden arındırılmış modern bir tasarım sunuyor. Tüketicilerce yoğun olarak talep edilen Walk-In modeli, kendine özgü Hüppe teknesi ile birlikte estetik tasarım anlayışını zirveye taşıyor.

510 serisinde ise profiller minimize edilerek oluşturulan sade ve estetik tasarım, kayar kapının sağlamış olduğu kullanım rahatlığı ile bütünleşiyor. 510 serisi, dar mekanlarda kayar kapının sağlamış olduğu yer avantajından yararlanmak isteyenler için çok ideal seçenekler sunuyor.

Alt ve orta grup ürün segmentinde işlevsellik ve dizaynı ön planda tutarak Alman ve Türk mühendislerince hayata geçirilen Alpha ve Classics serisi ürünler yeni trendler oluşturacak gibi. Bu ürünlerle Türk tüketicisi uygun fiyatla en üst düzeyde kaliteli ürünlere ulaşabilecek. Tamamen Hüppe Çerkezköy üretim tesislerinde üretilen bu ürünler Avrupa pazarı ile birlikte aynı anda Türk tüketicisinin beğenisine sunuluyor.


Ömer Kalender
Hüppe Türkiye Genel Müdürü

Hüppe Studio Paris serisi 2011 İç Mekan Ödülü'nü kazandı
Hüppe Studio Paris serisi 2011 İç Mekan Ödülü'nü kazandı

"Interior Innovation Award 2011"

Hüppe; tasarımcılar ve medya temsilcileri tarafından oluşturulan uluslararası bir jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, banyo kategorisinde, "Studio Paris" serisi ile “ 2011 İç Mekan Yeniliklçilik Ödülü” nü kazandı. Jüri ürünleri Banyo, Mobilya, Ofis/Çalışma ortamları, Bina Hizmetleri, Duvar/Zemin/Tavan malzemeleri-sistemleri, Mutfak/Ev gereçleri, Aydınlatma ve Ev Tekstili katagorilerinde ödüle layık gördükleri ürünleri belirlediler. İç Mekan Ödülünü alan tüm ürünlere, 18 - 23 Ocak 2011 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen "imm cologne 2011 / Living Kitchen –Yaşayan Mutfaklar" fuarında “Yenilikler Bulvarı” özel alanında yer verildi.
Hüppe Türkiye Genel Müdürü Ömer KALENDER aldıkları ödülle ilgili olarak şunları söyledi; “Alman Tasarım Konsey’i tarafından 2001 yılından bu yana verilen İç Mekan Ödülü, uluslararası dekorasyon sektöründe çok önemli bir yere sahiptir.
Bu ödülü almak; şirketlerin logo değerlerini pazarda konumlanmasında etkili bir araç olmasının ve ödül alan ürünlerin dekorasyon sektöründeki diğer ürünlerden farklılaşmasını sağlamasının yanısıra olağanüstü bir çabayla üretilen yenilikçi ürünlerin değerlendirilmesi nedeniyle tüm firmaların peşinde olduğu bir ödül konumundadır.
Hüppe için Phoenix Design tarafından tasarlanan krom desenli bu çok özel serimiz, lansmanının yapıldığı ilk günden bu yana pazarda dikkat çekmişti. Bu ödül ise Hüppe’nin yenilikçilik konusunu ne kadar önemsediğinin belgelenmiş bir kanıtı oldu”

Nasıl Ulaşılır?

Şehrin batı tarafından Meydan kavşağı alt geçit sonrası Lara bölgesine ilk ışıklı kavşaktan sola dönerek Avni Tolunay Caddesini ve daha sonra Sinanoğlu Caddesini takip ederek sol tarafınızda Shell akaryakıt istasyonu sonrası 100. metrede Miele, Hacker Mutfak, Kale, Creavit, Franke ve Hüppe tabelalarımızı göreceksiniz.

Doğu taraftan Lara bölgesinden gelirken Laura-Kırcami istikametinde yaklaşık 700.metresinde Miele, Hacker Mutfak, Kale, Creavit, Franke ve Hüppe tabelalarımızı göreceksiniz.